Formula 1 Etihad Airways Abu Dhabi Grand Prix 2019.12.01

Tor Yas Marina Circuit

Formula 1 Etihad Airways Abu Dhabi Grand Prix 2019.12.01
Formula 1 Etihad Airways Abu Dhabi Grand Prix 2019.12.01
Max Verstappen (Red Bull Racing) do osiągnięcia tytułu mistrza świata musi zmierzyć się z zaporą, którą od ery hybrydowej nic nie jest w stanie pokonać. Nawet gdy już wszystko wiadomo, tytuły są rozdane, Mercedes robi swoje. Lewis Hamilton wygrywa Formula 1 Etihad Airways Abu Dhabi Grand Prix 2019. Valtteri Bottas startuje z ostatniej pozycji, kończy wyścig na torze Yas Marina Circuit tuż za podium. To jeden z pechowców, którym życie utrudniła awaria systemu DRS, na początku rywalizacji.

Kto wie czy Charles Leclerc (Ferrari) stanąłby na trzecim miejscu podium gdyby było do pokonania jeszcze jedno okrążenie. Fin wykonał najlepszą robotę i niewiele zabrakło mu do szczęścia w końcówce.

Ostatnie kilometry na torze Yas Marina Circuit to walka kilku par o lepsze pozycje. Sebastian Vettel (Ferratr) nie pozostawił złudzeń Alexandronowi Albonowi.

Jeszcze większą determinacje od Niemca miał Carlos Sainz (McLaren), któremu potrzebny był tylko jeden punkt by być lepszym od Pierre Casliego (Torto Rosso) w klasyfikacji łącznej w sezonie 2019. Udało mu się to, wyprzedzając Nicko Hulkenberga i Daniela Ricciardo (obaj Renault).

Do sukcesu Hiszpana przysłużyli się kierowcy Racing Point, którzy tuż po starcie doprowadzili do kontaktu z Pierre Casly. Bolid Torro Rosso wymagał wymiany przedniego skrzydła. Długa wizyta w alei serwisowej sprawiła, że mógł powalczyć o lepsze stanowisko ściganie Roberta Kubicy.

Ostatni emocjonujący pojedynek stoczyli z sobą Lando Norris (McLaren) z Sergio Perez (Racing Point). Mniej doświadczony Anglik po dzielnej walce musiał ustąpić miejsca tracąc szanse na siódme miejsce.

Ostatnia runda Formula 1 Etihad Airways Abu Dhabi Grand Prix 2019 pomimo rozdanych kart przyniosła wiele emocji. Nie odpuścił nawet Mercedes za co należą się im jeszcze większe brawa. Na podsumowania przyjdzie czas. Dziś wiadomo, że najlepsi od najgorszych to już dystans większy niż niebo i ziemia.
___
Podium:
1.Lewis Hamilton (Mercedes)
2.Max Verstappen (Red Bull Racing)
3.Charles Leclerc (Ferrari)

Najlepszy kierowca:
Valtteri Bottas (Mercedes)