Formula 1 Rolex British Grand Prix 2019.07.14

Tor Silverstone Circuit

Formula 1 Rolex British Grand Prix 2019.07.14
Formula 1 Rolex British Grand Prix 2019.07.14, zdjęcie: za formula1.com
Kierowcą dnia na torze Silverstone podczas Formula 1 Rolex British Grand Prix powinien zostać Sebastian Vettel. Nie, nie za świetną jazdę, ale koleżeńską postawę nie tylko w stosunku do zespołowego kolegi Charles Leclerc. Podziękować powinien mu również Pierre Casly.

Gdyby nie fatalny błąd Niemca, który wjechał w tył bolidu Maxa Verstappena (Red Bull Racing), drugi z kierowców Ferrari nie stanąłby na trzecim stopniu podium, a Francuz nie osiągnąłby najlepszej pozycji, czwartej, w swojej karierze.

Formula 1 Rolex British Grand Prix 2019.07.14 zdobył przed własną publicznością i bez większych problemów Lewis Hamilton. W początkowej fazie wyścigu odebrał prowadzenie swojemu zespołowemu koledze. Valtteri Bottas ukończył wyścig na drugie pozycji.

Kibice Mercedesa z pewnością cieszą się z tego faktu. Ich perfekcja do chwili gdy wszystko idzie zgodnie z planem jest więcej niż godna podziwu. Mimo to pozbawiona emocji, radości jaką niesie Formula 1. To nie wina niemieckiego zespołu. To problem pozostałych teamów, które robią co mogą, ale doścignąć ich nie mogą.

Kuriozalne wypowiedzi szefów Red Bulla (HelmutMarko), Ferrari (MatiaBinotto), co on robi jeszcze na tym stanowisku?!) są jedynie mydleniem oczu, który nie ma nic wspólnego z emocjami kibiców, gdy kierowcy podejmują walkę o pozostałe lokaty. Na szczycie wylądować można jedynie za sprawą błędów Mercedesa.

Podczas Grand Prix Formula 1 w Wielkiej Brytanii na torze Silverstone błędów w niemieckim zespole nie było, dzięki czemu Lewis Hamilton mógł sprawić ogromną radość swoim rodakom.
——
Podium:
1.Lewis Hamilton (Mercedes)
2.Valtteri Bottas (Mercedes)
3.Charles Leclerc (Ferrari)

Najlepszy kierowca:
Max Verstappen (Red Bull Racing)