Formula 1 Mercedes-Benz Grosser Preis Von Deutschland 2019.07.28

Tor Hockenheimring

Formula 1 Mercedes-Benz Grosser Preis Von Deutschland 2019.07.28
Formula 1 Mercedes-Benz Grosser Preis Von Deutschland 2019.07.28, zdjęcie: za formula1.com
Czy Mercedes jest z cukru? Towarzyszący kierowcą na torze Hockenheimring deszcz zburzył całkowicie harmonię w jakiej funkcjonował zespół. Podczas Formula 1 Mercedes-Benz Grosser Preis Von Deutschland 2019, przed własną publicznością, zespół nie nie otarł się o podium, ale po minięciu mety nie zdobył żadnego punktu.

Ostateczne dwa punkty Lewisa Haniltona doliczone został w skutek nałożenia kary na kierowców zespołu Alfa Romeo. Na decyzji sędziów skorzystał również Robert Kubica, przesuwając się z 12 na 10 miejsce, dzięki czemu otrzymał pierwszy punkt dla siebie i drużyny Williamsa w tym sezonie.

Nim podzielono punkty rozegrała się jedna z najciekawszych rywalizacji o Grand Prix Formula 1 ostatnich lat! O tyle ciekawa, że do walki włączyły się całe zespoły. Ogromną rolę odegrali stratedzy, którzy nie mieli łatwego zadania co do podejmowania decyzji.

Liczył się też refleks, ten najbardziej zawiódł w liderującym stawce Mercedesie. Po kontakcie z bandą Lewis Hamilton nagle pojawił się w alei serwisowej. Swoją wizytą wywołał chaos, skutkiem czego spędził na pit stopie przeszło 50 sekund, grzebiąc tym samym jakiekolwiek szanse na dobry wynik.

Brak Mercedesów w czole stawki otwarł szanse przed pozostałymi zespołami. Wystarczy wspomnieć o Nico Hulkenbergu (Renault) czy Lance Stroll (Racing Point). W trudnych warunkach jakie panowały na Hockenheimring każdy błąd kosztował wiele.

Ostatecznie na podium uplasował się Max Verstappen (Red Bull Racing), tuż za nim startujący z ostatniego miejsca Sebastian Vettel (Ferrari), a ma ostatnim stopniu podium zameldował się Daniel Kywat (Torro Rosso).

Emocje jakie towarzyszyły tegorocznemu Grand Prix Niemiec Formula 1 dotyczyły przebiegu wyścigu na całym torze od startu do mety. Czy powinniśmy zatem prosić o deszcz w trakcie zbliżającego się wyścigu na węgierskim torze Hungaroring?
___
Podium
1.Max Verstappen (Red Bull Racing)
2.Sebastian Vettel (Ferrari)
3.Daniil Kvyat (Torro Rosso)

Najlepszy kierowca:
Sebastian Vettel (Ferrari)