Formula 1 MyWorld Grosser Preis Von Österreich 2019.06.30

Tor Red Bull Ring, Spielberg

Formula 1 MyWorld Grosser Preis Von Österreich 2019.06.30
Formula 1 MyWorld Grosser Preis Von Österreich 2019.06.30,
Red Bull Ring, Spielberg, Max Verstappen (Red Bull Racing), zdjęcie za formula1.com
Nadzieje na ciekawy weekend w Austrii pojawiły się z chwilą, gdy w piątek, w trakcie drugiego treningu najpier Max Verstappen (Red Bull Racing), później Valtteri Bottas (Mercedes) oraz Sebastian Vettel (Ferrari) wylecieli z toru. Holender oraz Fin zaliczyli kontakt z bandą i ich samochody musiały zostać odwiezione do alei serwisowej.

Sebastian Vettel miał więcej szczęścia, choć opuściło go w trakcie sesji kwalifikacyjnej. Z powodu awarii nie wyjechał on w Q3 i ostatecznie zajął 9 miejsce na starcie (przesunięty został o jedno oczko z powodu kary dla Kevin Magnussena (Haas Ferrari).

W trakcie kwalifikacji doszło do incydentu, który rzucił cień na moją sympatię dla Kimiego Raikkonena (Alfa Romeo). Nie wiem skąd nagle w nim taka zawzięta dociekliwość i żądza ukarania Lewisa Hamiltona? Czy słuszna kara spotkała kierowcę Mercedesa? Na pewno to co zrobił obecny Mistrz Świata Formuły 1 nie było rozsądne i reprymenda słusznie się należała.

Lewis Hamilton zwolnił po czym zajechał drogę pędzącemu z szybką prędkością Finowi. Anglik zepsuł mu okrążenie, ale mimo to kierowca Alfy Romeo dostał się do trzeciej sesji kwalifikacyjnej. Dlatego karanie Mercedesa i przesuwanie do tyłu o trzy pozycje na starcie wyścigu uważam za niesprawiedliwe.

Wydawało mi się, że Kimi Raikkonen do tej pory był kierowcą, który umiał takie sprawy załatwić szybko, konkretnie, bez arbitrów. W tej sytuacji wydaje się, że więcej było w tym politycznej zagrywki na stronę Ferrari. Mercedes stracił pierwszą linię startową, na rzecz Maxa Verstappena. Najlepszy czas w kwalifikacjach otrzymał Charles Leclerc (Ferrari).

Swoją doskonałą pozycję Monakijczyk utrzymał aż do 68 okrążenia. Nie udało mu się stawić oporu pędzącemu jak rozszalały (czerwony) byk Holendrowi. W zaciętej walce doszło do kontaktu, po którym kierowca Ferrari musiał ewakuować się poza tor. Ostatecznie przekroczył linię mety na drugiej pozycji. Swoją frustrację zdołał okazać wszystkim w trakcie ceremonii wręczenia pucharów.

Na szczęście sędziowie tym razem okazali rozsądek i uznali wolę walki za ważniejszą. Max Verstappen po fatalnym starcie i utracie kilku pozycji skutecznie odrabiał straty. Jego jazda w trakcie Formula 1 MyWorld Grosser Preis Von Österreich 2019 okazała się najlepszym widowiskiem tego sezonu. Zebrani w oszałamiającej ilości kibice zostali wspaniale wynagrodzeni przez swojego Rodaka. Red Bull po raz drugi z rzędu osiągnął zwycięstwo na swoim austriackim torze.

Może zabrzmi to brutalnie lecz problemy Mercedesa, podszyte brakiem sprawiedliwego osądu błędu Lewisa Hamiltona, zepchnięcie ich na drugi plan, sprawiło, że na Red Bull Ring w Spielbrgu oglądaliśmy bezdyskusyjnie najlepszy wyciąg tego sezonu!

Na pochwałę zasługuje również waleczna postawa Sebastiana Vettela, któremu zabrakło dosłownie okrążenia, może dwóch aby pokonać Vallteriego Bottasa. Świetny wyścig pojechał również młody Lando Norris (McLaren). Osobiście widziałbym go w bolidzie Red Bull Racing obok Maxa Verstappena.

Zaskakujący przebieg, rozbudzone emocje jakie nie panowały w trakcie wyścigów Formuły 1 od miesięcy. Oby tylko tak dalej!
___
Podium:
1.Max Verstappen (Red Bulla Racing)
2.Charles Leclerc (Ferrari)
3.Valtteri Bottas (Mercedes)

Najlepszy kierowca:
Max Verstappne (Red Bull Racing)