Formula 1 Pirelli Grand Prix De France 2019-06-23

Tor Circuit Paul Ricard

Formula 1 Pirelli Grand Prix De France 2019-06-23
Formula 1 Pirelli Grand Prix De France 2019-06-23, zdjęcie: za formula1.com

Dominacja perfekcyjnego Mercedesa. Bezkompromisowy mistrz Lewis Hamilton nie ma już konkurenta nawet w zespołowym koledze. Czy byłoby ciekawie z przodu stawki gdyby za kierownicą drugiej Srebrnej Strzały siedział Sebastian Vettel?

Niemiec marzy o zdobyciu piątego tytułu mistrza świata w Formule 1 w barwach Ferrari. Spełnienie oddala się wprost proporcjonalnie do poziomu zarządzania zespołem. Kolejny raz w trakcie Formula 1 Pirelli Grand Prix De France Włosi zastosowali najgorszą strategię z możliwych, źle obliczając czas przejazdu czwartego Max Verstappena (Red Bull Racing) i Sebastian Vettel zakończył wyścig na piątym miejscu.


Fatalna forma ekipy zespołu Ferrari to jedno, choć mające ogromny wpływ na wyniki kierowców. Druga sprawa jest jeszcze bardziej delikatniejsza, chodzi o doskonałą dyspozycję Charlesa Leclerca. Zespołowa rywalizacja to doskonała przykrywka by ukryć niedoskonałości bolidu, choć na dobrą sprawę to Monakijczyk wykazuje więcej skupienia na torze co przynosi lepsze wyniki. Suma summarum wyniki w tabeli wskazują, że to Sebastian Vettel jest lepszy.

Formula 1 Pirelli Grand Prix De France 2019 na torze Circuit Paul Ricard to kolejny słaby wyścig tego sezonu, którego wyjątkiem jest postawa i walka Lando Norrisa. McLaren odbił się od dna i za sprawą najmłodszego kierowcy w tegorocznej stawce pnie się w górę. Nieczysta gra Daniela Ricciardo (Renault) zepchnęła Anglika na niższe pozycje, nie zmienia to jednak faktu, że był on bezdyskusyjnym numerem jeden na torze. Może Mercedes powinien rozejrzeć się dalej niż poza firmowe układy i dostrzec w nim następce swojego obecnego króla rodem z brytyjskich wysp?

Dobry start i końcówka, która raczej obudziła kierowców na skutek problemów problemów z bolidem Lando Norrisa. Do tego jakieś poderwanie się do boju przez Charlesa Leclerca, usiłującego odebrać drugie miejsce Valtteriemu Bottasowi i to wszystko co działo się ciekawego na torze Circuit Paul Ricard we Francji.
___
Podium:
1.Lewis Hamilton (Mercedes)
2.Valtteri Bottas (Mercedes)
3.Charles Leclerc (Ferrari)

Najlepszy kierowca:
Lando Norris (McLaren)