Formula 1 Gulf Air Bahrain Grand Prix 2019-03-31

Tor Bahrain International Circuit

Formula 1 Gulf Air Bahrain Grand Prix 2019-03-31
Formula 1 Gulf Air Bahrain Grand Prix 2019-03-31, źródło: za kadr z transmisji Eleven Sport
Charles Leclerc (Ferrari) to nie kwestionowany bohater Grand Prix Fromula 1 w Bahrainie. Start z pole position, chwila zawahania, spadek na drugie miejsce były tylko złudzeniem dla tych, którzy myśleli, że losy wyścigu są już przesądzone i Sebastian Vettel (Ferrari) wygra wyścig na torze Bahrain International Circut. To mety było jeszcze bardzo daleko.

Ferrari odrobiło zadanie domowe po Grand Prix Australii. Nikt jednak nie przewidział, że w najważniejszym momencie zawiedzie silnik w bolidzie Charles Leclerc. Przed ostateczną porażką włoskiego zespołu uratował ich wyjazd na tor samochodu bezpieczeństwa. Swoją drogą trudno ocenić czy spadek formy Ferrari był gorszy od tego co stało się z samochodami Renault. Niemal jednocześnie swój wyścig przerwał Daniel Ricciardo i Nico Hulkenberg. Ten nagły i niespodziewany zwrot akcji zapewnił dobre miejsce Lando Norris (McLaren).

Trzeba przyznać, że młody Anglik robi od początku sezonu świetną robotę i bez dwóch zdań jest najlepszym debiutantem w tym roku. Tuż przed nim, na piątym miejscu linię mety przejechał Sebastian Vettel. W trakcie walki o drugą pozycję stracił przyczepność co kosztowało go wiele cennych sekund. Później niespodziewanie urwało się przednie skrzydło w jego bolidzie i zmuszony był zjechać na nieplanowany pit stop. Powrót na tor kosztował go kolejne pozycje i cenne punkty.

Ferrari to wielkie rozczarowanie początku sezonu, na obronę zespołu pozostaje ich nowy kierowca, który gdyby nie stosował się do zespołowych poleceń w wyścigu w Melbourne, a na torze Bahrain International Circuit miał więcej szczęścia ze swoim bolidem, mógłby być już po drugim weekendzie Formuły 1 w sezonie 2019 najgroźniejszym rywalem dla kierowców Mercedesa.

Dzięki pechowi Charles Leclerc o jeden stopień wyżej na podium znalazł się Valtteri Bottas (Mercedes), którego jazda podczas Formula 1 Gulf Air Bahrain Grand Prix 2019 nie zachwyciła niczym szczególnym. O wiele ciekawiej prezentowali się kierowcy ze środka stawki, których poziom jest niezwykle wyrównany, a walka zacięta.
___
Podium:
1.Lewis Hamilton (Mercedes)
2.Valtteri Bottas (Mercedes)
3. Charles Leclerc (Ferrari)

Najlepszy kierowca:
Charles Leclerc (Ferrari)