Formula 1 Heineken Chinese Grand Prix 2019-04-14

Tor Shanghai International Circuit

Formula 1 Heineken Chinese Grand Prix 2019-04-14
Formula 1 Heineken Chinese Grand Prix 2019-04-14, zdjęcie: za formula1.com
Tysięczny wyścig Formula 1, trzeci w sezonie 2019, na torze Shanghai International Circuit w Chinach. Formula 1 Heineken Chinese Grand Prix 2019 to również trzeci duble zespołu Mercedesa na mecie. Valtteri Bottas traci prowadzenie na starcie, Lewis Hamilton prowadzi do samego końca, zwycięża i obejmuje prowadzenie w klasyfikacji kierowców.


Kolejny raz rozczarowuje strategi największego rywala niemieckiego zespołu. Ferrari zarządza lepszemu na początku Charlesowi Leclercowi ustąpienie miejsca Sebastianowi Vettelowi, który popełniając błędy niszczy swoje opony. Dalsza polityka, wymiana opon, powoduje kolejną stratę pozycji w stawce na rzecz Max Verstappena z Red Bull Racing.

Holender pokazał jedną z najlepszych walk w trakcie wyścigu podejmując próby wyprzedzenia Sebastiana Vettela. Ostatecznie nie zdołał utrzymać lepszej pozycji od Niemca.

O ile na przodzie stawki sytuacja jest bez zmian, to w środku stawki ciągle trwa zacięta walka, do której włączył się Danie Ricciardo (Renault). Dobry wyścig i zacięte walki stoczył również Kimi Raikkonen (Alfa Romeo). Jednak najlepszym kierowcą w tracie Formula 1 Heineken Chinese Grand Prix 2019 był Alexander Albon (Toro Rosso), który startując z alei serwisowej minął metę na dziesiątej pozycji zdobywając kolejny punkt dla siebie w klasyfikacji łącznej.

W wyniku kolizji, zderzenia Danila Kvyata (Toro Rosso) wielkim pechowcem wyścigu okazał się Lando Norris (McLaren). Uszkodzona podłoga, zjazdy do pit stopu, sprawiły, że tym razem walczył on z samym sobą, aż w końcu zjechał ostatecznie do alei serwisowej.

Grand Prix Chin Formula 1 2019 nie okazał się porywającym widowiskiem. Polecenie zespołowe w Ferrari sprawiło, że wyścig stracił jeszcze więcej na atrakcyjności.
___
Podium:
1.Lewis Hamilton (Mercedes)
2.Valtteri Bottas (Mercedes)
3.Sebastian Vettel (Ferrari)

Najlepszy kierowca:
Alexander Albon (Toro Rosso)