Książka Niezniszczalny. Niesamowita historia Roberta Kubicy

Autorzy: Cezary Gutkowski, Aldona Marciniak

Niezniszczalny. Niesamowita historia Roberta Kubicy
Książka Niezniszczalny. Niesamowita historia Roberta Kubicy, zdjęcie: materiały prasowe
Historia kariery sportowej Roberta Kubicy to materiał na film. Nie mam wątpliwości, że on powstanie. Wielki powrót za kierownicę bolidu Formuły 1 w 2019 roku stał się pretekstem do napisania książki Niezniszczalny. Niesamowita historia Roberta Kubicy.

Gdyby nie jej autorzy Cezary Gutkowski i Aldona Marciniak, doświadczeni dziennikarze sportowi piszący o motosportach sam jej bohater pewnie nie miałby czasu aby przybliżyć swój życiorys kierowcy wyścigowego oraz rajdowego. Swoje wzloty, tragedie, radość i pech. Robert Kubica byłby zbyt zajęty za kierownicą, na torze, w warsztacie, w symulatorze.

Niezniszczalny. Niesamowita historia Roberta Kubicy to literatura faktu. Autorzy skupiają się na wydarzeniach sportowych. Nie dowiecie się co Robert dostawał co roku pod choinkę, z kim imprezował, czy ktoś złamał mu serce. Bohater książki to skupiony ma swojej pasji człowiek, który stawia sobie cele i wyzwania. Następnie konsekwentnie do nich dąży.

Robert Kubica zasłużył na powrót do Formuły 1

Tak jak życie nie jest zero jedynkowe tak nie ma białych i czarnych argumentów. Wystarczy prześledzić karierę tego utalentowanego kierowcy wyścigowego, który w między czasie został rajdowym Mistrzem Świata w klasie WRC2, aby bez cienia wątpliwości stwierdzić on musi jeździć w Formule 1!

W sezonie 2019 został kierowcą zespołu Williams. Na tym etapie kariery Roberta Kubicy kończy się książka Niezniszczalny.


Cezary Gutkowski i Aldona Marciniak opisali losy człowieka z pasją. Choć sporo w ich języku chirurgi, wykastrowanej ekspresji, to trzeba oddać należyty szacunek i brawa za ogrom pracy jaki został włożony w powstanie Niezniszczalny. Niesamowita historia Roberta Kubicy.

Celem tej książki jest ukazanie drogi, okraszonej wyrzeczeniami, wewnętrzną walką i determinacją. Być dobrym do zbyt mało. Nie wystarczy też być doskonałym. Potrzebne jest szczęście, a jego podporą jest upór i determinacja. Dzień za dniem podążamy za losem Roberta Kubicy. Od gokartów, przez Europejski Puchar Formuły Renault 2000, Formula 2000, Formula 3, Formula Renault 3.5, aż na szczyt Olimpu, do Formuły 1. W międzyczasie zaliczy rajdowe serie WRC2 i WRC.
Robert Kubica Williams Formula 1
Robert Kubica, ROKiT Williams Rancing
zdjęcie za: williamsf1.com
Tym razem w książce nie ma miejsce na ciekawostki techniczne, teorie dotyczące aerodynamiki, wskazówki dotyczące jazdy po mokrej nawierzchni, sposób prowadzenia pojazdu na zakrętach. O tym przeczytacie w książkach Marka Webbera czy Jenson Buttona. W Niezniszczalnym akcja jest jednokierunkowa – Niesamowita historia Roberta Kubicy.

Zabierając się za lekturę podchodziłem z rezerwą czy przypadkiem nie powstało coś na prędko, bo czas i równoliczności były idealne. Robert Kubica znów był na ustach świata wykraczającego poza ramy motosportu. Z każdą obruconą stroną Niezniszczalnego przekonywałem się o słuszności jej powstania. Ta książka między wierszami da Wam odpowiedź na pytanie po co Robertowi Kubicy ten powrót do Formuły 1?


Robert Kubica to Formuła 1. Wszystko co dookoła tego to niezliczone pokłady pozytywnej energii, inspiracji. Robert jest tam gdzie jego miejsce. Niech książka Niezniszczalny. Niesamowita historia Roberta Kubicy znajdzie miejsce w wasz domu.
—-
Książka Niezniszczalny. Niesamowita historia Roberta Kubicy, autorzy Cezary Gutkowski i Aldona Marciniak, wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska Sp. z o.o., Warszawa 2019