Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021-07-04

Tor Red Bull Ring

Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021-07-04

Zmorą drugiego wyścigu Formuły 1 na Red Bull Ring w sezonie 2021 był Fernando Alonso. Dzień wcześniej z powodu jego wściekłości ukarany został Sebastian Vettel, obchodzący akurat urodziny. Kierowca Aston Martin złamał zasady ustalone przed kwalifikacjami, zwolnił w zakrętach dziewięć i dziesięć psując przy tym Hiszpanowi okrążenie pomiarowe.

W trakcie wyścigu, Fernando Alosno pozbawił George Russella i zespół Williamsa szans na zdobycie punktu. Choć walka była zacięta Anglik nie zdołał utrzymać seniora za sobą, kończąc ostatecznie wyścig na jedenastej pozycji. Kierowca Alpine tym samym kolejny raz zdołał dołożyć cegiełkę do odbudowy swojej reputacji po słabym początku sezonu.

Lando Norrsis McLaren

O tym, że karma powraca podczas Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021 przekonał się Sergio Perez. Po zjechaniu na żwirowe poboczne i skargach przez radio na Lando Norrsia, młody Anglik został niesłusznie ukarany przez coraz mniej obiektywne grono sędziowskie. Nikt nie kwapił się odpowiedzieć kierowcy McLarena, czego Meksykanin oczekiwał próbując manewru wyprzedzania po zewnętrznej.

Sprawiedliwość dosięgła jednak Sergio Pereza, który chwilę potem znalazł się dwukrotnie w podobnej sytuacji co Lando Norris. Kierowca Red Bull Racing otrzymał za dwa podobne manewry łączną karę dziesięciu sekund skutkiem czego stracił on piątą pozycję na rzecz Carlosa Sainza.

Królem dnia, najlepszym kierowcą na torze, został Lando Norris, który pomimo nałożonej kary stanął na ostatnim stopniu podium, wypychając z niego samego Lewisa Hamiltona, z którym na początku stoczył zacięta, czystą walkę. Kierowca McLarena ku swej zawsze uśmiechniętej twarzy, tym razem czuł niedosyt z powodu niesprawiedliwie nałożonej kary.

Max Verstappen Red Bull Racing

Próbę walki z niedoścignionym Maxem Verstappenem podjął tym razem Valtteri Bottas. Rywalizacja jednak to zbyt duże słowo. Triumfujący kierowca Red Bulla Racing wyrobił sobie zbyt dużą przewagę aby którykolwiek z kierowców mógł mu zagrozić.

Zaskakujących momentów w trakcie drugiego wyścigu Formuły 1 w sezonie 2021 na torze w Austrii nie brakowało do końca. Przykrą niespodziankę sprawił Sebastianowi Vettelowi jego niedawny partner z Ferrari, Kimi Raikkonen. Na ostatnim okrążeniu Fin wjechał nagle swoją Alfa Romeą w bolid Aston Martina.

Króka nitka toru Red Bull Racing dała w sezonie 2021 dwa całkiem udane wyścigi, których niekwestionowanym liderem był Max Verstappen, zwiększając tym samym przewagę nad coraz bardziej tracącym nadzieje na zdobycie ósmego tytułu mistrza świata, Lewisem Hamiltonem.
___
Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021-07-04
Tor Red Bull Ring

Podium: 

  • Max Verstappen (Red Bull Racing) 
  • Valtteri Bottas (Mercedes)
  • Lando Norris (McLaren)