Formula 1 BWT Grosser Preis Der Steiermark 2021-06-27

Tor Red Bull Ring

Zaprzepaszczona szansa Williamsa po zepsutym pitstopie George’a Russell’a. Pogoń z końca stawki Charlesa Leclerca (Ferrari) po kolizji na początku wyścigu Formula 1 BWT Grosser Preis Der Steiermark 2021. I pościg Sergio Pereza (Red Bull Racing) za Valtterim Bottasem (Mercedes). Jeszcze jedno okrążenie i kto wie, czy Fin stanąłby na najniższym stopniu podium. Przed nim linię mety minął zwycięzca Max Verstappen (Red Bull Racing), a jako drugi uplasował się Lewis Hamilton (Mercedes).

Grand Prix Styria

Równy wyścig pojechał Lando Norris, na miarę możliwości swojego McLarena. Jego zespołowy partner Daniel Ricciardo uplasował się poza pierwszą dziesiątką. Równy poziom utrzymał Carlos Sainz. Za kierowcami Ferrari ostatnie punkty podzielili kierowcy Aston Martin, Alpine i Alphatauri.

Tor Red Bull Ring pozwala na wyprzedanie, dodatkowo jego krótka nitka i konieczność wymijana zdublowanych bolidów sprawia, że nigdy nic nie wiadomo. Mimo to wyścig Formula 1 BWT Grosser Preis Der Steiermark 2021 był jednym z najmniej emocjonujących wyścigów w tym seoznie.