Formula 1 Emirates Grand Prix De France 2021.06.20

Formula 1 Emirates Grand Prix De France 2021.06.20

Tor Circuit Paul Ricard

Kolejne Grand Prix Formula 1 w sezonie 2021 za nami. Walka nabiera tempa, a każdy kolejny wyścig staje się coraz ciekawszy. Emocje u szczytu, walka Red Bulla z Mercedesem, rywalizacja Max Verstappena z Lewisem Hamilton to nie jedyne atrakcje tego roku. Tuż za dominującymi drużynami rywalizują ze sobą kierowcy McLarena i Ferrari. Słabe osiągi Valtteriego Bottasa (Mercedes) dają szansę na jeszcze lepsze wyniki.

W środku stawki też dużo się dzieje. Alpha Tauri musi uciekać kierowcą Aston Martina. Za ich plecami czają się zawodnicy Alpine. Skutecznie umie im przeszkodzić Alfa Romeo, a Williams choć nie zdobył jeszcze ani jednego punktu odjechał w osiągach Haasowi. To wszystko sprawia, że każde kwalifikacje stają się jeszcze bardziej emocjonujące, starty są wielką niewiadomą, przebieg i koniec wyścigu wydaje się nieobliczalny jak nigdy dotąd.

Swój udział w podsycaniu ognia walki dokłada dostawca opon, firma Pirelli. Jej przewidywania i rekomendacje nie są bezbłędne, o czym przekonują się kierowcy i inżynierowie na każdym etapie wyścigu. Podczas Formula 1 Emirates Grand Prix De France 2021 zwycięska okazała się strategia na dwa pit stopy.

Toto Wolff

Na torze Paul Ricard nie wystarczyło jednak tylko zjechać aby popsuć plany rywalowi. Trzeba się było liczyć z pełnymi konsekwencjami. Doskonała postawa Sergio Pereza uniemożliwiła i trzymanie się tuż przy bolidach Mercedesa, uniemożliwiła ściągnięcie Lewisa Hamiltona. Niemiecki zespół nie zdecydował się na obniżenie punktów Maxowi Verstappenowi przepuszczając na czoło stawki Meksykanina.

Zespół Mercedesa w trakcie Grand Prix Francji 2021 poległ na całej linii pod względem strategicznym. Słowa Valtteriego Bottasa, które odbiły się szerokim echem w mediach były jak najbardziej na miejscu. Nie tylko słabe tempo, ale zachłanność Toto Wolffa, szefa niemieckiego zespołu, sprawiają, że potęga ery hybrydowej zaczyna coraz bardziej pękać.

Nie udał się też wariant z wyrokiem sędziowskim, który miał cofnąć Sergio Pereza za Valtteriego Bottasa. Brak decyzji o zjeździe i walki Fina o jeden dodatkowy punkt to wszystko wpisane jest na listę Toto Wolffa, które sznurki zaczynają wypadać rąk i zauważalne jest coraz więcej potknięć, co w konsekwencji może doprowadzić do przegranej o tytuł mistrzowski w sezonie 2021, ale również pozbawić Mercedesa tytułu mistrzowskiego w klasyfikacji konstruktorów. Red Bull walczy w tym roku o swoją szansę.
___
Formula 1 Emirates Grand Prix De France 2021.06.20
Tor Circuit Paul Ricard

Podium
  • Max Verstappen (Red Bull Racing)
  • Lewis Hamilton (Mercedes)
  • Sergio Perez (Red Bull Racing)

Sprawdź klasyfikację kierowców F1 w sezonie 2021 według punktację eF1 Points.