Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2020-10-25

Tor Autódromo Internacional Do Algarve

Pierre Gasly Autódromo Internacional Do Algarve

Pandemia na świecie niczego nie ułatwia. Każde pomyślna rzecz w tej sytuacji to ogromny pozytyw. Tak jak pojawie się w kalendarzu Formuły 1 grand prix Portugali na torze Autódromo Internacional Do Algarve. Ten obiekt powinien znaleźć się w regularnym kalendarzu. Jego nitka jest fenomenalna, z czym zgadzają się kibice oraz sami kierowcy. Wyścig Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2020 potwierdził tylko tą opinię.

Lewis Hamilton (Mercedes) zwyciężył po raz 92 w karierze. Od tej pory pisze on własną historię i tworzy nowy rekord w historii Formuły 1. Nie było to jednak takie pewne na początku weekendu w Portugali. Dopiero w kwalifikacjach na ostatnim okrążeniu pokonał kolegę z zespołu Valtteriego Bottasa. Początek niedzielnej rywalizacji nie zapowiadał kolejnej dominacji Mercedesa. Przez kilka okrążeń na czele stawki znalazł się Carlos Sainz (McLaren). Wszystko przez problemy z oponami, których niemiecki zespół nie umiał odpowiedni dogrzać.

Sensacja nie trwała długo i po chwili wszystko wróciło do normy. A Hiszpan zaczął tracić kolejne pozycje. Z czołówki zniknął na moment Max Verstappen (Red Bull Racing), który zaliczył kontakt z Sergi Perezem (Racing Point). Różowy bolid obrócił się i wypadł z tory. Meksykanin znalazł się na końcu stawki. Przez resztę wyścigu odrabiał straty do rywali i ostatecznie wyścig ukończył na siódmym miejscu. Błędem okazała się ostatni pit stop, gdzie kierowcy założono miękkie opony. W skutek ich szybkiego zużycia musiał on oddać dwie pozycje na rzez Carlosa Sainza oraz Pierre Gasly.

Francuz w bolidzie Alhpa Tauri zaliczył kolejny spektakularny wyścig. Pędząc jak na złamanie karku i mijając linię mety na piątym miejscu. Przed nim wyścig ukończył Charles Leclerc (Ferrai), na trzecim miejscu Max Verstappen, który nie dogonił kierowców Mercedesa. Stawkę punktowanych miejsc zamknęli kierowcy Renault, Estapen Ocon, przed Danielem Ricciardo. Ostatni, jeden punkt zdobył Sebastian Vettel (Ferrari).

Brak żółtych i czerwonych flag na portugalskim torze Autódromo Internacional Do Algarve w trakcie Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2020 nie zubożył wyścigu. Wiszące nad obiektem deszczowe chmury także nie zakłóciły jego wciągającego przebiegu. Oby nie był to ostatni raz na następne lata i Formuła 1 wróciła znów na ten niezwykle fajny tor.