Formula 1 Aramco Grosser Preis Der Eifel 2020-10-11

Tor Nürburgring

Daniel Ricciardo Renault Formula 1 Aramco Grosser Preis Der Eifel 2020-10-11

Sytuacja na świecie nie rozpieszcza kibiców Formuła 1 w 2020 roku. Większość wyścigów bez obecności kibiców. Przed telewizorem też może być różnie z oglądaniem bolidów na torze. Do głosu dochodzi kapryśna pogoda. Deszcz i mgła zmusiła FIA do odwołania piątkowych treningów Formula 1 Aramco Grosser Preis Der Eifel 2020. W sobotę aura okazuje się przyjaźniejsza. Złe samopoczucie Lance Strolla (Racing Point) sprawia, że na tor Nürburgring wraca Nico Hulkenberg. Do niedzielnego wyścigu rusza jako ostatni w stawce. Na mecie jest ósmy!

Sukces Niemca w Racing Point przyćmiło jedynie trzecie miejsce na mecie Daniela Ricciardo. To pierwsze dla Renault podium od chwili powrotu do Formuły 1 w 2016 roku. Australijczyk pokazał w trakcie ostatnich wyścigów, że jest w doskonałej formie i podium jest kwestią czasu. Przed nim linię mety przekroczył Max Verstapeppen (Red Bull Racing), a swoje 91 zwycięstwo zaliczył Lewis Hamilton (Mercedes). Tym samym zrównał się on z rekordem Michaela Schumachera.

Rywalizacje na torze Nürburgring Formula 1 Aramco Grosser Preis Der Eifel 2020 na torze ukończyło piętnastu kierowców. Ze stawki wskutek różnych problemów musieli wycofać się kierowcy z czołówki stawki, w tym Valtteri Bottas (Mercedes), Alexander Albon (Red Bull Racing) oraz Lando Norris (McLaren). Dzięki temu swoje szanse o punktowane miejsca mieli kierowcy z tyłu stawki. Na dziewiątej pozycji wyścig ukończył Romain Grosjean (Haas), który zaraz po starcie zgłaszał przez radio, że został ranny kamieniem w palec.

Ostatnie punktowane miejsce zajął Antonio Giovinazzi (Alfa Romeo), który utrzymał pozycję przed Sebastianem Vettelem (Ferrari). Pozycja Włocha godna pochwały tym bardziej, że na swych plecach czuje oddech młodego, obiecującego kierowcy z Niemiec – Micka Schumachera. Syn legendy Formuły 1 ze względu na złą pogodę w piątek nie doczekał się szansy prowadzenia bolidu Formuły 1. Grand Prix Niemiec 2020 dwaj bohaterowie (Daniel Ricciardo i Nico Hulkenberg), kilka mniejszych sukcesów i tor Tor Nürburgring, który zdecydowanie powinien wrócić do kalendarza F1 na stałe.