Formula 1 VTB Russian Grand Prix 2019.09.29

Tor Sochi Autodrom

Formula 1 VTB Russian Grand Prix 2019.09.29
Formula 1 VTB Russian Grand Prix 2019.09.29, zdjęcie: za formula1.com
Charles Leclerc potrafi wykonać perfekcyjne okrążenie w trakcie kwalifikacji. To nie ulega wątpliwości. Nie co bardziej dyskusyjną kwestią jest jego postawa w trakcie wyścigu. Odnoszę wrażenie, że start nie ma dla młodego Monakijczyka żadnego znaczenia. Liczą się ustalenia. Sęk w tym, że plan ma sens gdy wszystko idzie zgodnie z nim od samego początku.

Start w Formula 1 VTB Russian Grand Prix 2019 na torze Sochi Autodrom okazał się niepomyślny dla zwycięscy kwalifikacji. W chwili zgaśnięcia świateł jego pole position z każdą sekundą traciło na wartości. Sebastian Vettel (Ferrari) perfekcyjnie rozegrał początek wyścigu i znalazł się na prowadzeniu.


Skoro zepsułem start i nadal czuje się, że mogę stanąć na najwyższym podium to walczę i udowadniam swój talent rozstawiając wszystkich po kątach. Dlaczego tak się nie dzieje? Tracę dystans do zespołowego kolegi, później nie umiem wyprzedzić kierowcy Mercedesa. Czy Charles Leclerc to talent czy uczeń korporacji, który jedynie realizuje plan? Wydawało się, że tak nie jest i nagle pojawiają się wątpliwości.

Ferrari jest fatalne w budowaniu strategii. Wyścig na torze Sochi Autodrom podczas Formula 1 VTB Russian Grand Prix 2019 był jak do tej pory wyjątkiem potwierdzającym tą regułę.
Nie potrafi przewidzieć kilku scenariuszy jakie mogą się pojawić się w trakcie wyścigu, począwszy od zmiany lidera na starcie grand prix.

Awaria bolidu Sebastiana Vettela, który bez wsparcia zespołu przerywa wyścig oddając w skutek neutralizacji dwie pierwsze pozycje na mecie Mercedesowi. Do wyniku przyczyniła się także druga żółta flaga wywieszona po kolizji George’a Rusella (Williams). Dlaczego zwlekano ze zjazdem Charlesa Leclerca?

Ferrari wzbudziło na Sochi Autodrom ogromne kontrowersje. Zespół inspirujący do tytułu Mistrza sprowadza się poziomu amatorskiego. Dobrze, że w tym roku postawa Williamsa jest nie do przebicia pod względem żenady.

Mercedes pognał po dublet na podium. Red Bull Racing wypełnił plan z nawiązką plasując się na czwartym (Max Verstappen) i piątym miejscu (Alexander Albon). Dobry występ zaliczyli również kierowcy McLarena.

W trakcie weekendu w trakcie Grand Prix Rosji mówi się o przeniesieniu wyścigu z Soczi do Sankt Petersburga. Jako powód podaje się uatrakcyjnienie wyścigu. Może dzięki temu ukryje się kompromitacje zespołów, które wystawiają się na pośmiewisko i obniżają poziom prestiżu Formuły 1.
___
Podium:
1.Lewis Hamilton (Mercedes)
2.Valtteri Bottas (Mercedes)
3.Charles Leclerc (Ferrari)

Najlepszy kierowca według eF1:
Sebastian Vettel (Ferrari)