Formula 1 Japanese Grand Prix 2019.10.13

Tor Suzuka International Racing Course

Formula 1 Japanese Grand Prix 2019.10.13
Zespół AMG Mercedes Petronas Motosport - Mistrz Świata Konstruktrów Formuła 1 2019, zdjęcie: za formula1.com
Dla Ferrari sytuacja idealna, pierwsza linia startowa. Czego chcieć więcej? Idealnego startu. Czarny koń jakby chciał zrobić unik przed srebrną strzałą, ta przeleciała obok i pognała po zwycięstwo.

Valtteri Bottas (Mercedes) tym jednym manewrem na starcie zasłużył nie tylko na zwycięstwo lecz również na uznanie najlepszym kierowcą na torze. Nikt w stawce w ciągu całego Formula 1 Japanese Grand Prix 2019 nie zrobił nic lepszego by zyskać większe uznanie.

Radość Fina ze zwycięstwa nie może liczyć na wielki poklask i wiwatu w zespole. Nie pozwala na to niezadowolony guru Mercedesa, Lewis Hamilton. Jego uwagi można przyrównać do zniesmaczonej miny Charlesa Leclerca na torze Sochi Autodrom w Rosji, który tym razem nabroił i pozbawił szans na dobry wynik Maxa Verstappena (Red Bull Racing).

Dobrą robotę na torze wykonał Alexander Albon (Red Bull Racing), swoje miłe chwile miał także Daniel Ricciardo, który w skutek karty 15 sekund dla Charlesa Leclerca przesunięty został na szóstą pozycję.

Dobre kwalifikacje i zmarnowana szansa na starcie pozbawiły Sebastiana Vettela pierwszego miejsca w Formula 1 Japanese Grand Prix 2019 na Suzuka International Racing Course. Szkoda, bo zwycięstwo na tym wymagającym torze mogło przypieczętować jego pozycję i opinię jednego z najlepszych kierowców w stawce.

Wymagający tor Suzuka International Racing Course dał się mocno we znaki Lando Norissowi. Smutno było patrzeć jak traci on pozycje na rzecz kolejnych kierowców, plasując się ostatecznie na 13 miejscu.

Spore napięcie w całym, niestandardowym weekendzie wyścigowym. Nadzieje, podsycone emocje, rozwiane przez tornado, które stało się symbolem tegorocznych zmagań na torze Suzuka.
___
Podium
1.Valtteri Bottas (Mercedes)
2.Sebastian Vettel (Ferrari)
3.Lewis Hamilton (Mercedes)

Najlepszy kierowca:
Valtteri Bottas (Mercedes)