Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021.05.02

Tor Autódromo Internacional do Algarve

Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021.05.02

Tata nadziei Red Bull Racing twierdzi, że jego syn Max Verstappen jest gotowy od trzech lat do walki z Lewisem Hamiltonem tylko brakowało mu narzędzi. W sezonie 2021 wszystkie oczy zwrócone są na Holendra. Pytania, nadzieje, że uda się przełamać wieloletnią dominację Mercedesa. Wyścig Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021 nastraja do refleksji, że nie ma ludzi nieomylnych, a szczęście ma duży wpływ na wynik grand prix.

Bajki Helmuta Marko

Najbardziej zbędna osoba w padoku Formuły 1, Helmut Marko, pracujący w Red Bull Racing, w swoim stylu próbował znaleźć winnego słabego wyniku Max Verstappena w kwalifikacjach. Podczas kwalifikacji w Q3 Holender minął się z Sebastianem Vettelem (Aston Martin) i Lando Norris (McLaren). Według teorii spiskowej wysnutej przez pracownika Red Bulla, kluczem są silniki Mercedesa zamontowane w bolidach obu kierowców. I wszystko jasne.

Max Verstappen całkiem nieźle poradził sobie na starcie wyścigu na Autódromo Internacional do Algarve. Po uprzątnięciu z toru elementów skrzydła bolidu Kimi Raikkonena, którego błąd i kontakt z bolidem Antonio Giovinazziego wyeliminował z wyścigu i zjeździe safety car, kierowca Red Bulla musiał uznać wyższość Lewisa Hamiltona. Żadna strategia nie pomogła w odebraniu pozycji lidera. Holender stracił także jeden punkt za najszybsze okrążenie przez wyjazd poza tor w czternastym okrążeniu.

Lando Norris

Sergio Perez zakończył wyścig na czwartej pozycji, zapewniając swojemu zespołowi minimum wymaganych punktów. Tuż za nim linię mety przejechał waleczny Lando Norris, który w bolidzie McLarena czuje się jak ryba w wodzie. Dzięki dobrze spisującej się maszynie, Anglik notuje doskonałe wyniki utrzymując trzecią pozycję w łącznej kwalifikacji. Z trudem stawiają mu czoło nie tylko kierowcy Ferrari i Alpine, ale także wciąż uczący się jeszcze zespołowy kolega Daniel Ricciardo.

Wyścig Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021 w porównaniu z ubiegłoroczną rywalizacją nieco rozczarował. W byciu ciekawszym spektaklem nie pomogła nawet druga strefa DRS. Miejscem do wyprzedania okazała się prosta startowa i tam jedynie można było oczekiwać jakiś emocji. Zabrakło ich jednak na tyle by mówić o pamiętnym grand prix Formuły 1.

___
Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021
Tor Autódromo Internacional do Algarve
Podium:

  1. Lewis Hamilton (Mercedes)
  2. Max Verstappen (Red Bull Racing)
  3. Valtteri Bottas (Mercedes)

Sprawdź klasyfikację kierowców F1 w sezonie 2021 według punktację eF1 Points.